Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt pozakonkursowy o charakterze koncepcyjnym

pt.: Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych

CEL GŁÓWNY PROJEKTU:

Projekt pt.: Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych ma na celu wypracowanie jednolitego sposobu prowadzenia sześciomiesięcznych praktyk zawodowych, który po odpowiednich regulacjach prawnych mógłby być wprowadzony jako rozwiązanie systemowe dla wyższych szkół zawodowych, na pierwszym stopniu studiów na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Między innymi z tego powodu, praktyki zawodowe realizowane w projekcie nazwano pilotażowymi, podczas których będzie miało miejsce testowanie zaproponowanych rozwiązań i ujednolicenie warunków prowadzenia praktyk zawodowych.

CZAS REALIZACJI PROJEKTU:

17.11.2016 – 30.06.2018 (2 edycje praktyk)

Realizacja projektu przez PWSZ w Gnieźnie obejmuje dwie edycje 5-miesięcznych praktyk zawodowych (2 miesiące kursowej i 3 miesiące pilotażowej) dla studentów studiów inżynierskich II i III roku, którzy odbyli już 6 tygodni praktyki kursowej:

1. Edycja I   - w roku akademickim 2016/2017 (rekrutacja praktykantów na 5 miesięcy praktyki III/IV.2017 r. i realizacja praktyk w przedziale czasowym V -X.2017 r.)
  2. Edycja II - w roku akademickim 2017/2018 (rekrutacja X/XI.2017 i realizacja praktyk w przedziale czasowym XII-VI.2018 r.

Nazwa kierunku praktykantów

Przewidywana liczba praktykantów w I edycji

Przewidywana liczba praktykantów w II edycji

Elektronika i telekomunikacja

Informatyka

Inżynieria środowiska

Transport

Zarządzanie i inżynieria produkcji

W ramach udziału w projekcie Uczelnia zamierza zrealizować 16 aplikacyjnych prac dyplomowych na 5-ciu kierunkach studiów: Informatyka, Elektronika i telekomunikacja, Inżynieria środowiska, Transport, Zarządzanie i inżynieria produkcji.

WARTOŚĆ PROJEKTU: 613 936,38 zł

WKŁAD EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO:   517 425, 57 zł

Masz pytania? Skontaktuj się z Pełnomocnikiem Rektora ds. Praktyk lub Akademickim Biurem Karier PWSZ w Gnieźnie 61 425 72 84 w. 231 lub 61 424 29 42 w. 333

Biuro Projektu