Zakończenie roku nauki w Akademii Młodego Inżyniera

07W rodzinnej atmosferze odbyło się zakończenie roku akademickiego 2016/2017  Akademii Młodego Inżyniera. W czwartkowe popołudnie, 8 czerwca dr inż. Katarzyna Sobocińska, opiekun i wykładowca AMI powitała dwie grupy młodych inżynierów wraz z rodzinami, podziękowała dzieciom za moc wrażeń i aktywność. Pogratulowała dzieciom kreatywności i rodzicom zachęcania dzieci do bycia twórczymi. Dr inż. K. Sobocińska podziękowała również wykładowcom za wspólne eksperymentowanie z dziećmi.
Następnie wszystkie dzieci odebrały z rąk wykładowców, z którymi dzieci spędziły najwięcej zajęć: dr inż. K. Sobocińskiej oraz mgr inż. Agnieszki Tunak-Grześkowiak dyplom podpisany przez JM Rektora prof. dr hab. Józefa Garbarczyka i kreatywny upominek. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu wspominano zajęcia i miło spędzony czas przy słodkim poczęstunku.
W roku akademickim 2016/2017 uczestniczyło w ćwiczeniach i laboratoriach 32 dzieci. Były to zajęcia m.in. z recyklingu tworzyw sztucznych, eksperymentów chemicznych oraz ergonomii. Dzieci nabywały również umiejętności stolarskie i wytwarzały mydło. Młodzi inżynierowie doskonalili się również z pierwszej pomocy przedmedycznej.