Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Elektronika i Telekomunikacja - studia inżynierskie

STUDIA STACJONARNE - 3,5 roku (7 semestrów)

STUDIA NIESTACJONARNE - 4 lata (8 semestrów)

Lumen

Specjalności:

 

•    systemy i sieci teleinformatyczne

•    bezpieczeństwo sieci (w przygotowaniu)

 

OPIS KIERUNKU STUDIÓW

 

Współczesna elektronika i telekomunikacja skupia się na szeroko pojętej elektronice oraz na przetwarzaniu sygnałów w postaci prądów i napięć elektrycznych. Podejmując naukę na tym kierunku, studenci zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu systemów teleinformatycznych, sieci telekomunikacyjnych - światłowodowych i bezprzewodowych. Poznają zasady konstruowania układów, urządzeń i systemów elektronicznych i informatycznych. Mają również możliwość uzyskania wysokich kwalifikacji w zakresie: projektowania i programowania urządzeń radioelektronicznych oraz sieci transmisji radiowej, systemów przetwarzania, rejestracji i odtwarzania dźwięku oraz systemów multimedialnych.

 

 

EiT

 

PRZYKŁADOWE TREŚCI REALIZOWANE NA TYM KIERUNKU 

 

algorytmy i struktury danych, analiza matematyczna, architektura komputerów, badania bezpieczeństwo sieci komputerowych, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, elementy elektroniczne, ergonomia, fale i anteny, inteligentne budynki, matematyka , metodyka i technika programowania, mikroprocesory, optotelekomunikacja, podstawy metrologii, programowanie procesorów sygnałowych, projektowanie sieci teleinformatycznych, protokoły routingu, sieci telekomunikacyjne, standardy transmisji danych w sieciach bezprzewodowych, symulacja cyfrowa, synchronizacja w systemach i sieciach telekomunikacyjnych, systemy światłowodowe, systemy transmisji cyfrowej, techniczne aspekty projektowania sieci lokalnych i rozległych, technika cyfrowa, technologie bezprzewodowych sieci lokalnych, telekomunikacyjne i nawigacyjne systemy satelitarne, telewizja cyfrowa, zaawansowane systemy światłowodowe

 

praktyki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO ROZWOJU

 

Absolwenci studiów inżynierskich mogą kontynuować naukę, podejmując dalsze studia II stopnia (magisterskie) w uczelniach technicznych lub poszerzyć swoje kompetencje zawodowe, podejmując naukę na studiach inżynierskich z zakresu informatyki.

 

 

PERSPEKTYWY PRACY PO ELEKTRONICE I TELEKOMUNIKACJI

 

Absolwenci tego kierunku studiów znajdują pracę w firmach informatycznych telekomunikacyjnych, w bankach i urzędach administracji publicznej. Mogą pracować w przedsiębiorstwach produkujących sprzęt elektroniczny i telekomunikacyjny oraz u operatorów sieci i usług telekomunikacyjnych.
Są zatrudniani jako administratorzy sieci lokalnych i rozległych, projektanci i wykonawcy sieci komputerowych, światłowodowych i bezprzewodowych. Absolwenci tego kierunku są również przygotowani do pracy na stanowiskach projektantów i administratorów systemów informatycznych, a także konstruktorów urządzeń elektronicznych i telekomunikacyjnych.

 

 

ZAROBKI

 

Średnie miesięczne wynagrodzenie w tym zawodzie wynosi: 5100 zł brutto. Wg raportu płacowego przygotowanego przez portal pracuj.pl - wynika, że 31% osób pracujących na stanowisku: inżynier elektronik otrzymuje co miesięczną premię, a 94%osób zatrudnionych na stanowisku: inżynier elektronik pracuje na podstawie umowy o pracę.

źródło: https://zarobki.pracuj.pl/stanowiska/inzynieria/inzynier-elektronik

 

ELEKTRONIKA I TELEKOMUNIKACJA POZYTYWNIE OCENIONA PRZEZ POLSKĄ KOMISJĘ AKREDYTACYJNĄ

 

PROGRAM STUDIÓW

 

  Elektronika i telekomunikacja STACJONARNE

pdf  Program Studiów
  Elektronika i telekomunikacja NIESTACJONARNE
pdf  Program studiów 

 

Bazę laboratoryjną - https://www.pwsz-gniezno.edu.pl/index.php/laboratoria-sale

Opinie absolwentów o kierunku - https://www.pwsz-gniezno.edu.pl/index.php/kariera-po-studiach 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com