Ryszard Raczyk

Dr inż. Ryszard Raczyk - specjalista w zakresie budowy i eksploatacji maszyn, dyscyplina naukowa mechanika.

Uzyskane tytuły naukowe:

• 1974 mgr inż. – absolwent Politechniki Poznańskiej, Wydział Maszyn Roboczych i Pojazdów
  • 1988 dr inż. - obrona pracy doktorskiej nt. „Stateczność prętów cienkościennych o profilach zamkniętych” w Politechnice Poznańskiej

Pełnione funkcje: wykładowca PWSZ

Dorobek naukowo-publikacyjny - skrócony wykaz osiągnięć:

• 2 książki
  • 8 rozdziałów w książkach
  • 43 artykuły (autorstwo i współautorstwo) w czasopismach krajowych
  • 6 referatów na konferencjach krajowych
  • 3 referaty na konferencji zagranicznej

Działalność dydaktyczna:

• wykłady, ćwiczenia, ćwiczenia projektowe z przedmiotów „Podstawy konstrukcji maszyn”, „Grafiki komputerowej”, „Środki transportu bliskiego i magazynowania”, „Maszyny transportowe” „Rysunek techniczny”.

Zainteresowania zawodowe:

• mechanika, konstrukcja maszyn