Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

NKOSNaukowe Koło Ochrony Środowiska działa od 18 listopada 2005 roku. Członkowie i opiekunowie NKOŚ organizują regularne spotkania z autorytetami świata nauki, tzw. otwarte wykłady, które uczą i inspirują młodych naukowców. Ponadto uczestniczą w konferencjach i wyjazdach naukowych, które poszerzają ich wiedzę. Sami również biorą udział w prowadzeniu pokazów i warsztatów chemicznych oraz biologicznych dla przyszłych kandydatów na studia. Członkowie Koła biorą również udział w akcjach społecznych, inicjują spotkania „Drużyny Szpiku”, akcje oddawania krwi w Uczelni. Z okazji 5-lecia działalności Koło zorganizowało I Międzyuczelniane Seminarium Studenckich Kół Naukowych na temat nauk ścisłych oraz przyrodniczych w środowisku akademickim (2010 r.), w którym uczestniczyli studenci reprezentujący zarówno uczelnie akademickie, jak i państwowe wyższe szkoły zawodowe. Członkowie Koła wraz z dr inż. Katarzyną Sobocińską aktywnie uczestniczyli  w pokazach doświadczeń chemicznych podczas  „Dni Gniezna” na Rynku (18 maja 2014 r.) oraz w zajęciach w ramach „Spotkania z nauką i techniką”  (7 czerwca 2014 r.). Opiekunem Koła jest dr Sławomir Binkowski.

01 02 03 04

Zarząd oraz członkowie Naukowego Koła Ochrony Środowiska

Prezes: Dawid Wysocki
Zastępca: Paulina Grunwald
Skarbnik: Martyna Majchrowicz

Członkowie:
 • Kacper Dłutkowski
 • Jakub Trębusiewicz
 • Patrycja Cibail
 • Katarzyna Wętkowska
 • Kacper Strzelczyk
 • Dawid Rzepka
 • Katarzyna Wenska
 • Natalia Błaszczak
 • Dagmara Wróblewska
 • Karolina Ignyś
 • Igor Siwka
 • Jakub Karliński-Kociuba
 • Agnieszka Zgondek
 • Maciej Karasiewicz
Opiekun koła: dr Sławomir Binkowski

Wygrana w konkursie fotograficznym!

Z wielką radością informujemy, że skarbnik NKOŚ Jacek Groszewski wygrał konkurs fotograficzny pt. „Park krajobrazowy w obiektywie” zorganizowany przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego. Serdecznie gratulujemy!

010203

NKOŚ podczas „Słonecznego spotkania”

01Prezes NKOŚ Olga Kulewicz oraz Łukasz Pilaczyński podczas „Słonecznego spotkania”, które odbyło się 10 maja 2012 r. wygłosili referat pt. „Masz kaloryfery zbyteczne, zbuduj sobie kolektory słoneczne”. Wystąpienie bardzo zainteresowało słuchaczy. Poza tym zarówno Olga jak i Łukasz okazali się lauretami konkursu fotograficznego pt. „Energia słoneczna w obiektywie”.

NKOŚ w X Biegu Europejskim

plakatMiło nam poinformować, że członkowie Naukowego Koła Ochrony Środowiska brali czynny udział w X Biegu Europejskim w Gnieźnie. Gratulujemy biegaczom ukończenia wyznaczonej trasy oraz życzymy szybkiej mobilizacji, by móc znów spotkać się na kolejnych biegach.

0102

II Międzyuczelniane Seminarium Studenckich Kół Naukowych

01W dniach 14-16 XII 2011 r. odbyło się w murach naszej Uczelni II Międzyuczelniane Seminarium Studenckich Kół Naukowych dotyczące „Technologii dla ochrony środowiska”. Honorowy patronat nad seminarium objął JM Rektor PWSZ w Gnieźnie, prof. dr hab. Józef Garbarczyk oraz Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak. Uroczystego otwarcia dokonał Prorektor ds. Studiów prof. Andrzej Urbaniak, natomiast w imieniu Starosty Gnieźnieńskiego uczestników przywitała Małgorzata Cichomska–Szczepaniak,  Sekretarz Powiatu. Wykład inauguracyjny dotyczący wpływu budownictwa energooszczędnego na środowisko wygłosiła Kinga Świtalska z Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią.

W seminarium uczestniczylii doktoranci oraz studenci z całej Polski, reprezentujący zarówno uczelnie akademickie, jak i państwowe wyższe szkoły zawodowe (m. in. Politechnika Poznańska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie). Zaproszenie do udziału w Seminarium przyjęli m. in. Magdalena Musiałowicz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, oraz Maria Brykczyńska Prezes Polskiego Klubu Ekologicznego w Gnieźnie. Uczestnicy prezentowali wyniki swoich badań w formie komunikatów ustnych oraz posterów. Uroczystego zakończenia oraz wręczenia certyfikatów dokonał JM Rektor PWSZ w Gnieźnie, prof. dr hab. Józef Garbarczyk.

druzyna_szpikuPodczas seminarium, po raz kolejny w naszej Uczelni, członkowie Drużyny Szpiku mówili o wrażliwości na drugiego człowieka. Przekonywali, że być może najpiękniejszym tegorocznym prezentem pod choinkę będzie honorowe oddanie krwi lub rejestracja jako potencjalny dawca szpiku. Apelowali, aby m. in. podczas akcji studenckiego honorowego krwiodawstwa "Wampiriada" propagować ideę dawstwa szpiku. W chwili obecnej zarejestrowanych jest w Polsce 171 tys. dawców. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli film o walce z nowotworem Oli Gref.
O seminarium:Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com