Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Praktyki zawodowe - pielęgniarstwoPraktyki zawodowe są integralną częścią danego przedmiotu w procesie kształcenia na studiach pierwszego stopnia, kierunku Pielęgniarstwo zarówno dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych – pomostowych.

Organizację i przebieg praktyk zawodowych oraz warunki ich zaliczenia określa Regulamin praktyk zawodowych dla studentów kierunku Pielęgniarstwo w PWSZ Gniezno (Zarządzenie Rektora nr 3/2016 z dnia 10 lutego 2016r. ) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 09 maja 2012 r  oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 sierpnia 2012 r.
Praktyki zawodowe są szczegółowo planowane w kolejnych semestrach roku akademickiego i rozpisane w oddziałach specjalistycznych Zespołu Opieki Zdrowotnej, Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych oraz w Pielęgniarskim Ośrodku Medycyny Środowiskowo- Rodzinnej „NURSE-MED” w Gnieźnie.

 

0102030405
 

Studenci mają możliwość realizowania praktyki zawodowej w miejscu zamieszkania i/lub miejscu pracy pod warunkiem:
- poprawnie wypełnionej Karty zgłoszenia praktyki zawodowej (wzór karty dostępny także w Dziale Kształcenia i Spraw Studenckich PWSZ w Gnieźnie) ponad to potwierdzenia:

  • aktualnego Ubezpieczenia NNW i OC,
  • Orzeczenia lekarskiego specjalisty medycyny pracy
  • do wglądu wpisanych do Książeczki zdrowia szczepień przeciwko HBV (WZW typu B)

Opiekunem praktyk zawodowych studentów z ramienia PWSZ Gniezno odbywających praktyki poza uczelnią jest dr hab. Grażyna Bączyk, profesor PWSZ.

Terminy składania Kart zgłoszenia praktyki zawodowej:
- praktyki „letnie” po pierwszym roku - do 10 maja
- praktyki realizowane w semestrze zimowym - do 31 października
- praktyki realizowane na semestrze letnim – do 31 grudnia

Osoby do kontaktu i miejsce składania Kart zgłoszenia praktyki:

Praktyki zawodowe III rok stacjonarne
i studia niestacjonarne pomostowe 
 Praktyki zawodowe I i II rok studia stacjonarne 
 lic. Agnieszka Bernatowicz
 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 tel. 61 424 26 90 wew. 332 
 lic. Tomasz Prell
 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 tel. 61 424 26 90 wew. 328 

Dział Kształcenia i Spraw Studenckich PWSZ Gniezno
ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 38

Celem praktyk jest zdobywanie zgodnie z efektami kształcenia wiedzy, doskonalenie umiejętności pielęgniarskich i poszerzanie kompetencji osobistych i społecznych w rzeczywistych warunkach pracy pielęgniarki/pielęgniarza (oddziały kliniczne i specjalistyczne oraz poradnie środowiskowo-rodzinne i ośrodki edukacyjno-wychowawcze) w efekcie czego studenci (przyszli absolwenci) będą mogli pełnić samodzielne role zawodowe. Praktyki realizowane są zgodnie ze standardami nauczania dla kierunku studiów oraz celami kształcenia. Cele kształcenia opisane są w programach nauczania poszczególnych przedmiotów tzw. Kartach opisu modułu kształcenia. Wymagania z zakresu wiedzy i umiejętności pielęgniarskich oraz kompetencji społecznych zawarte są w Dzienniczku zaliczenia efektów kształcenia zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.

Pozytywne zaliczenie praktyk zawodowych jest warunkiem zaliczenia danego przedmiotu w toku studiów i przypisania punktów ECTS, którego dokonuje koordynator przedmiotu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com