Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

MuzeumMuzeum Zabytków Techniki Wiejskiej

 

Pomysł na stworzenie ekspozycji narodził się w momencie, kiedy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie przyjęła za patrona Hipolita Cegielskiego. Początkowo wystawa miała dotyczyć sprzętów związanych z życiem i działalnością słynnego przemysłowca, który pochodzi z okolic Gniezna jednak z czasem poszerzyła się tematyka pozyskiwanych eksponatów. Obecnie dotyczy ona głównie sprzętów technicznych oraz codziennego użytku związanych z rolnictwem, kowalstwem, gospodarstwem i życiem na wsi.

Eksponaty pozyskiwane są na różnych targach staroci, aukcjach internetowych oraz pośród okolicznych wsi. Część dotycząca kowalstwa pochodzi głównie z kuźni Andrzeja Ciesielskiego, który prowadził warsztat kowalski od lat 30-tych do 80-tych XX wieku w miejscowości Wełnica niedaleko Gniezna.

Ilość eksponatów ciągle rośnie. W związku z tym zapraszamy do odwiedzania naszej strony i poznawania różnych staroci, które dziś nie są już spotykane popularnie wokół nas.

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


WYSTAWA SPRZĘTU DOMOWEGO

gateSD

.HCegielski

WYSTAWA SPRZĘTU ROLNICZEGOgateSR

 WYSTAWA NARZĘDZI KOWALSKICHgateSK WYSTAWA SPRZĘTU WARSZTATOWEGOgateSW
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com