Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wykład w języku angielskim01Dnia 17.12.2013 r. odbył się w naszej uczelni wykład w języku angielskim zatytuowany Shinkansen - amazingly fast, incredibly efficient, dead punctual.

Prowadzący, mgr Karol Matysiak, omówił japońską sieć linii kolejowych stworzoną dla superszybkich pociągów. Słuchacze zapoznali się z  historią sieci, jej rozkładem na obszarze Japonii, planami rozbudowy, seriami i typami pociągów oraz głównymi wyzwaniami stojącymi przed japońskimi inżynierami.

W drugiej części wykładu przedstawione zostały, na podstawie własnych doświadczeń, ciekawostki związane z życiem Japończyków, ich podejściem do pracy zawodowej oraz czasu wolnego. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się gdzie najchętniej spędzają czas otaku (wielbiciele mangi i anime), jak nazywa się najbardziej zatłoczone skrzyżowanie i najbardziej zatłoczona stacja kolejowa na świecie, dlaczego warto robić zakupy w japońskich supermarketach wieczorem oraz dlaczego siedzenia w taksówkach często pokryte są koronkowymi serwetami.

W wykładzie uczestniczyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcęcego im. Dąbrówki oraz  studenci PWSZ w Gnieźnie.
0203
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com