Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Technologia Chemiczna - studia inżynierskie

STUDIA STACJONARNE - 3,5 roku (7 semestrów)

STUDIA NIESTACJONARNE - 4 lata (8 semestrów)

NOWOŚĆ - STUDIA DUALNE (studiujesz i pracujesz)

Polimeria

Specjalności:

 

•    chemia kosmetyczna

•    materiały polimerowe

 

OPIS KIERUNKU STUDIÓW

 

Technologia chemiczna to dyscyplina wywodząca się z nauk technicznych i chemicznych, która zajmuje się przekształcaniem produktów tj.: nawozy sztuczne, tworzywa polimerowe, kosmetyki, barwniki, detergenty czy surowce wtórne. Studenci technologii chemicznej zdobywają kompetencje na temat podstawowych problemów ochrony środowiska oraz zasady zrównoważonego rozwoju. Poznają surowce i materiały stosowane w technologii chemicznej, surowce poużytkowe, materiały polimerowe, metaliczne i ceramiczne oraz tworzywa sztuczne.

 

 

technologia_chemiczna

 

PRZYKŁADOWE TREŚCI REALIZOWANE NA TYM KIERUNKU 

 

automatyka i pomiary wielkości fizykochemicznych, bezpieczeństwo techniczne, bioinformatyka, chemia analityczna, chemia fizyczna, chemia organiczna, ekologiczne aspekty w energetyce, elektrotechnika i elektronika, inżynieria i aparatura bioprocesowa, maszynoznawstwo i aparatura przemysłu chemicznego, mineralogia, podstawy przetwórstwa oraz powtórnego przetwarzania polimerów, polimery biodegradowalne i biorozkładalne, prawo ochrony środowiska, produkcja biopaliw ze źródeł odnawialnych i odpadów, technologia barwników organicznych, technologia chemiczna organiczna i nieorganiczna, technologiczne zastosowanie enzymów, technologie biochemiczne, technologie neutralizacji i odzysku odpadów przemysłowych, termodynamika techniczna i chemiczna, walidacja metod analitycznych, zaawansowane technologie w inżynierii środowiska, zarządzanie jakością i produktami chemicznymi, zarządzanie przedsiębiorstwem

 

praktyki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO ROZWOJU

 

Absolwenci studiów inżynierskich mogą kontynuować naukę, podejmując dalsze studia II stopnia (magisterskie) w innych uczelniach, studia podyplomowe oraz kursy doskonalenia zawodowego.

 

 

PERSPEKTYWY PRACY PO TECHNOLOGII CHEMICZNEJ

 

Absolwenci technologii chemicznej znajdują zatrudnienie w przemyśle produkującym wszelkiego rodzaju wyroby chemiczne, w laboratoriach, instytutach badawczych czy zakładach farmaceutycznych. Praca technologa chemicznego polega na przeprowadzaniu badań i doświadczeń. Wiąże się z wieloma godzinami spędzanymi w laboratoriach i na halach produkcyjnych. Absolwenci tego kierunku pracują w: przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem, produkcją i eksploatacją urządzeń dla realizacji procesów technologicznych. W zakładach związanych z pozyskiwaniem, przetwarzaniem i przesyłaniem energii, w tym odnawialnych źródeł energii. W laboratoriach badawczych i jednostkach naukowych, w jednostkach administracji państwowej, w szkolnictwie i instytutach naukowo - badawczych.

 

 

Studia Dualne

 

ZAROBKI ABSOLWENTÓW

 

Miesięczne wynagrodzenie całkowite na stanowisku - technolog produkcji wynosi 4 200 zł brutto. Co drugi technolog produkcji otrzymuje pensję w granicach od 3 300 do 5 349 zł brutto.

 

źródło: https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-technolog-produkcji

 

KOSZTY NAUKI

 

  • Studia stacjonarne są nieodpłatne.
  • Opłata za zajęcia dydaktyczne na studiach niestacjonarnych inżynierskich dla osób rozpoczynających naukę od roku akademickiego 2018/2019 wynosi 1800 zł za semestr.

 

PROGRAM STUDIÓW

 

  Technologia chemiczna STACJONARNE

pdf  Program Studiów
  Technologia chemiczna NIESTACJONARNE
pdf  Program studiów  

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com