Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Transport - studia inżynierskie

STUDIA STACJONARNE - 3,5 roku (7 semestrów)

STUDIA NIESTACJONARNE - 4 lata (8 semestrów)

NOWOŚĆ - STUDIA DUALNE (studiujesz i pracujesz)

Transportimus

Specjalności: 

 

•    logistyka i technologia transportu

•    specjalista transportu kolejowego

•    infrastruktura transportu lądowego

 

OPIS KIERUNKU STUDIÓW

 

Studia obejmują szeroki wachlarz wiedzy z zakresu:

 

  • tworzenia nowoczesnej, zinformatyzowanej bazy transportowej firmy, miasta, regionu, kraju
  • rozwoju istniejącej infrastruktury transportu na zróżnicowanym obszarze
  • zagadnień ekonomicznych, ekologicznych, społecznych i międzynarodowych
  • projektowania środków transportu, a także dróg i mostów oraz obiektów pomocniczych
  • zarządzania transportem

 

 

Transport

 

PRZYKŁADOWE TREŚCI REALIZOWANE NA TYM KIERUNKU 

 

analiza ekonomiczna w transporcie, automatyzacja procesów transportowo-magazynowych, bezpieczeństwo w transporcie, budynki i urządzenia dla obsługi transportu, diagnostyka środków transportu, ekonomika transportu, elementy telekomunikacji, gospodarka magazynowa, grafika inżynierska i CAD, informatyka, infrastruktura transportu, infrastruktura transportu szynowego, inteligentne systemy transportowe, logistyka transportu międzynarodowego, marketing w transporcie, materiałoznawstwo, materiały eksploatacyjne, mechanika techniczna, metody optymalizacji w transporcie, metrologia, napędy spalinowe
i hybrydowe środków transportu, obciążenie środowiska przez środki transportu, organizacja
i technologia przewozów samochodowych, organizacja i zarządzanie w transporcie, podstawy automatyki, podstawy budowy maszyn, podstawy eksploatacji technicznej, podstawy inżynierii ruchu, podstawy projektowania dróg szynowych, podstawy projektowania obiektów inżynierskich, podstawy zarządzania, recykling środków transportu, satelitarne systemy nawigacyjne, spedycja i usługi logistyczne, systemy bezpieczeństwa pojazdów, systemy transportowe z systemami zarządzania infrastrukturą lądową transportu, systemy transportu miejskiego i regionalnego, środki transportu bliskiego, środki transportu i ich napędy, technologia prac ładunkowych i magazynowania

 

praktyki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO ROZWOJU

 

Absolwenci studiów inżynierskich mogą kontynuować naukę, podejmując dalsze studia II stopnia (magisterskie) w uczelniach technicznych, studia podyplomowe oraz kursy doskonalenia zawodowego.

 

 

 

Studia Dualne

 

PERSPEKTYWY PRACY PO TRANSPORCIE

 

Absolwenci specjalności: logistyka i technologia transportu, posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu realizacji procesów logistycznych w przedsiębiorstwach oraz funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych. Są przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, logistycznych, a także w centrach dystrybucyjnych i logistycznych. Nabyta wiedza teoretyczna z zakresu ekonomii, organizacji i zarządzania, modelowania procesów transportowych i magazynowych, prawa, a także zagadnień mechanicznych, materiałoznawstwa i podstaw budownictwa oraz praktyczne umiejętności, pozwalają im na realizację działań na szczeblu operacyjnym i taktyczny w zakresie zarządzania logistycznego w różnorodnych przedsiębiorstwach i instytucjach.

 

Absolwenci specjalności:  specjalista transportu kolejowego są przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach związanych z transportem szynowym, czyli w takich firmach jak PKP S.A., POLREGIO Przewozy Regionalne sp. z o.o., PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Cargo, Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. i in. Posiadają wiedzę i umiejętności związane ze specyfiką transportu kolejowego, czyli  z planowaniem i realizacją przewozów kolejowych, z nadzorem ruchu oraz z budową i eksploatacją pojazdów kolejowych,  hamulców kolejowych, czy urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Nabyta w toku studiów wiedza inżynierska pozwala na zajmowanie odpowiedzialnych stanowisk, jak i na szybkie awansowanie w strukturach przedsiębiorstw kolejowych, znanych ze  stabilności oferowanych stanowisk pracy, z korzystnych świadczeń socjalnych  i wysokich wynagrodzeń.

 

Absolwenci specjalności infrastruktura transportu lądowego są przygotowani do organizowania i zarządzania działalnością przedsiębiorstw transportowych oraz mogą uczestniczyć w procesach inwestycyjnych związanych z infrastrukturą transportową. Nabyta w toku studiów wiedza inżynierska pozwala im również na realizację działań w zakresie projektowania obiektów infrastruktury transportowej.

 

 

Transport

 

 

ZAROBKI ABSOLWENTÓW

 

Średnie miesięczne wynagrodzenie całkowite stanowisku specjalista ds. logistyki wynosi 4 236 zł brutto. Co drugi specjalista ds. logistyki otrzymuje pensję od 3 414 do 5 383 zł.

 

 

Na podobne widełki płacowe może również liczyć spedytor międzynarodowy - średnie miesięczne wynagrodzenie całkowite na tym stanowisku wynosi 4 210 zł brutto. Co drugi spedytor międzynarodowy otrzymuje pensję od 3 300 do 5 359 zł

 

 

Źródło: https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-specjalista-ds-logistyki

https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-spedytor-miedzynarodowy

 

KOSZTY NAUKI

  • Studia stacjonarne są nieodpłatne.
  • Opłata za zajęcia dydaktyczne na studiach niestacjonarnych inżynierskich dla osób rozpoczynających naukę od roku akademickiego 2018/2019 wynosi 1800 zł za semestr.

 

PROGRAM STUDIÓW

 

  Transport STACJONARNE

pdf  Program Studiów
  Transport NIESTACJONARNE
pdf  Program studiów  

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com