Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Współpraca z pracodawcamiPWSZ w Gnieźnie współpracuje z największymi firmami w województwie wielkopolskim i w województwach ościennych. Przedmiotem współpracy są praktyki i staże studenckie, wizyty studyjne w zakładach produkcyjnych oraz konsultacje w zakresie prac dyplomowych. Owocem tej współpracy są wspólne: projekty i innowacyjne tematy prac dyplomowych, poruszające zagadnienia służące rozwiązywaniu istotnych dla miasta i regionu problemów.

W Uczelni działa Konwent, który skupia m. in.: przedstawicieli władz miasta, instytucji społecznych i organizacji pracodawców, którzy chcą wspierać rozwój Uczelni, zwłaszcza w zakresie tworzenia nowych kierunków i specjalności studiów.

Decyzją Władz Uczelni od roku akademickiego 2014/2015 na wszystkich kierunkach studiów inżynierskich, tj.: elektronika i telekomunikacja, informatyka, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, technologia chemiczna, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz na kierunkach medycznych, tj.: pielęgniarstwie i fizjoterapii - uczelnia realizuje praktyczny profil kształcenia.

Oznacza to, że PWSZ w Gnieźnie na bieżąco monitoruje aktualne trendy w gospodarce i zmiany zachodzące na rynku pracy. Stąd też wszystkie programy kształceniaoparte są na zajęciach praktycznych, które realizowane są w formie:ćwiczeń, projektów, laboratoriów, studium przypadków a część zajęć praktycznych odbywa się również w przedsiębiorstwach i placówkach, z którymi Uczelnia współpracuje. Takie podejście do procesu kształcenia, powoduje że pracodawcy pozyskują absolwentów z wysokimi kwalifikacjami bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z wdrożeniem nowego pracownika, a wielu studentów PWSZ, znajduje zatrudnienie w zawodzie już w czasie trwania nauki.


Współpraca z interesariuszami zewnętrznymi:

https://www.youtube.com/watch?v=Nfy6AC5F20s
https://www.youtube.com/watch?v=NJBZ1ugnlwg
https://www.youtube.com/watch?v=2NqknhfaO7k

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Projekt i realizacja: kwitowski.com